Johannes Hoesflot Klaebo: “Nie czuję się urażony”

fot: Jakub Balcerski

fot: Jakub Balcerski

Johannes Hoesflot Klaebo w Seefeld po raz pierwszy w karierze zdobył złoty medal mistrzostw świata. Norweg w Austrii potwierdził swoją dominację w sprincie i roku po tytule mistrza olimpijskiego triumfował także w czempionacie globu.

Sprinty stylem dowolnym zakończyły się kolejnym wielkim sukcesem w krótkiej karierze Johannesa Hoesflota Klaebo. Norweg, który rok temu w Pjongczangu wywalczył trzy złote medale, w Seefeld potwierdził swoją wysoką formę i rozpoczął medalowe żniwo już od pierwszego dnia mistrzostw. – Mój plan na ten bieg zakładał, że będę w czołówce przed ostatnim zjazdem. Potem starałem się zaatakować na finiszowej prostej. Pellegrino był dziś bardzo mocny, ale skupiałem się na tym, aby dać z siebie wszystko na ostatnich metrach i udało mi się – mówił norweski biegacz.

Trzykrotny mistrz olimpijski na konferencji prasowej odniósł się także do starcia z Siergiejem Ustiugowem. Rosjanin uważał, że Klaebo zablokował mu drogę i po minięciu linii mety wdał się w krótką wymianę zdań z Norwegiem. – Nie jestem pewien co się dokładnie stało. Był za mną, a potem doszło między nami do kontaktu. – tłumaczył mistrz świata. – Sprinty to biegi kontaktowe, więc nie przejmuję się tym i nie mam żadnych złych odczuć względem Ustiugowa. On jest dobrym facetem i nie czuję się urażony. Tutaj też jest w dobrej formie i myślę, że w sobotę będzie bardzo szybki – dodał 22-latek z Trondheim.

Z Seefeld dla Sportsinwinter.pl, Jakub Balcerski

Mistrzostwa Świata w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe
Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata
Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.