Johannes Boe zadowolony z pierwszego startu. “Wspaniale jest zacząć mistrzostwa od złota”

fot. FasterSkier.com

fot. FasterSkier.com

Johannes Thingnes Boe nie zawiódł oczekiwań drużyny i miał duży wkład w zwycięstwo norweskiej sztafety mieszanej otwierającej mistrzostwa świata w Anterselvie. Utytułowany biathlonista był zadowolony ze swojego występu, ale jednocześnie podkreślał, że to dopiero początek rywalizacji i wiele może się jeszcze wydarzyć.

Reprezentacja Norwegii już pierwszego dnia mistrzostw świata w Anterselvie mogła cieszyć się ze złotego medalu, bowiem wywiązała się z roli faworyta i wygrała sztafetę mieszaną 4×6 km, broniąc tytułu wywalczonego rok temu w Östersund. Mocnym punktem ekipy z Kraju Fiordów był jak zawsze Johannes Thingnes Boe, który w bezpośrednim pojedynku o złoty medal pokonał Włocha Dominika Windischa. 

Wspaniale jest zaczynać mistrzostwa świata od złotego medalu. Duża w tym zasługa dziewczyn, które postawiły nas w bardzo dobrej pozycji wyjściowej – zaczął Norweg. – To była wielka i ciężka walka, zwłaszcza z Włochami. Przy krószych rundach dużo zależało od strzelania, ale i tak od początku starałem się narzucić wysokie tempo biegu, ale niemal wszyscy byli w stanie je utrzymać, dzięki czemu mogłem lepiej kontrolować to, co działo się na ostatnim okrążeniu i pokonać Dominika Windischa. Weekend zapowiada się jednak trudny, zwłaszcza wtedy, gdy Francuzi powrócą do gry – dodał Boe.

Zadowolona z udanego rozpoczęcia mistrzostw świata była także Tiril Eckhoff, która biegła na drugiej zmianie. Norweska biathlonistka dość krótko skwitowała swój start. – Jestem z siebie dumna. Udało mi się zachować spokój, nie rozpocząć za szybko i doprowadzić sztafetę na pierwszym miejscu – skwitowała liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Źródło: NRK, Nordic Magazine

MŚ w Anterselvie 2020: Program zawodów, wyniki, medaliści

MŚ w biathlonie 2020 – gdzie oglądać?

Skład reprezentacji Polski – tutaj

Historia polskich medali: biathloniści | biathlonistki

Wszystkie informacje o MŚ w biathlonie – Anterselva 2020 – znajdziesz tutaj