Johannes Boe podjął decyzję. Zakończy karierę po igrzyskach

fot. M. Król

fot. M. Król

Johannes Boe zadeklarował, kiedy zamierza zakończyć karierę. Norweski biathlonista będzie chciał rywalizować do igrzysk we Włoszech. – To fantastyczny i naturalny czas. Będę miał wtedy 33 lata – powiedział. Najlepszy zawodnik Pucharu Świata 2019/2020 nie zamierza więc iść w ślady Bjoerndalena.

Johannes Boe w sezonie 2019/2020 po raz drugi sięgnął po Kryształową Kulę. Norweg ma niespełna 27 lat, a na swoim koncie już tytuł mistrza olimpijskiego oraz 10 złotych medali mistrzostw globu. Chęci do walki jednak mu nie brakuje. Boe przyznał, iż zamierza rywalizować do imprezy czterolecia w Mediolanie oraz Cortinie d’Ampezzo w 2026 roku. – Myślę, że kolejne lata upłyną szybko. Moja motywacja rośnie. Sądzę, że igrzyska olimpijskie we Włoszech 2026 to fantastyczny i naturalny czas na zakończenie kariery. Będę miał wtedy 33 lata – przyznał Johannes.

Norweski mistrz tym samym zadeklarował, że nie zamierza iść w ślady Ole Einara Bjoerndalena. Legenda biathlonu oficjalnie z trasami pożegnała się w wieku 44 lat. – W wieku 33 lat nadejdzie czas, aby życie zaczęło dotyczyć czegoś innego niż elitarnego sportu. Moja kariera będzie trwać już długo – dodał Boe.

Źródło: svt.se