Johannes Boe o Bjoerndalenie: “On jest królem i bogiem biathlonu”

fot. youtube.com

fot. youtube.com

Ole Einar Bjoerndalen we wtorek na konferencji prasowej ogłosił, iż kończy swoją sportową karierę. Najlepszy biathlonista w historii zdecydował, że miniony sezon był jego ostatnim. Nowa gwiazda norweskiego biathlonu Johannes Thingnes Boe w wywiadzie dla NRK skomentował decyzję Bjoerndalena. 

Mistrz olimpijski z Pjongczangu  Johannes Boe darzy ogromnym szacunkiem, odchodzącego na sportową emeryturę kolegę z reprezentacji. – Mimo, że Ole Einar w ostatnich latach był w naszym cieniu, to on jest królem i bogiem biathlonu – mówił po konferencji  Boe. – Wszystko ma swój koniec, a saga “Ole Einar Bjoerndalen” się skończyła. Jestem dumny, że byłem w drużynie z tym człowiekiem. Bycie w jednym zespole z Ole Einarem to chyba najlepsza rzecz jaką mogę mieć w narciarskim CV – dodał.

Tarjei Boe, brat Johannesa również nie krył podziwu dla wielkiego Bjoerndalena. Uważa także, iż byłby on świetnym trenerem i ma nadzieję, że norweski związek wykorzysta jego wiedzę i doświadczenie. – Wszystko ma swój czas, a jego kariera była niesamowita. Dla nas, kolegów z drużyny, było to wyjątkowe, że doświadczyliśmy tego tak blisko – mówił.

Ole Einar Bjoerndalen przyznał, że powodem jego słabszej dyspozycji w ostatnim sezonie były kłopoty z sercem. Pierwszy raz problemy z wydolnością serca miał już dziesięć lat temu. – Był fantastycznym facetem w zespole. Jego duch w drużynie będzie żył przez długi czas. Żeby udało nam się wypełnić tę pustkę, musimy trzymać się razem jako zespół – zakończył Johannes Boe.

źródło: NRK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.