Johannes Boe może odpuścić starty w styczniu

0

fot. youtube.com

fot. youtube.com

Siedmiokrotny mistrz świata i trzykrotny medalista olimpijski w biathlonie, Norweg Johannes Thingnes Boe, najprawdopodobniej nie wystartuje we wszystkich zawodach Pucharu Świata odbywających się w styczniu 2020. Powody rezygnacji nie przysparzają mu jednak czarnych myśli – początek przyszłego roku to planowany termin narodzin syna norweskiego sportowca. Matką potomka biathlonisty jest jego żona – Hedda Kløvstad Dæhli.

W kalendarzu biathlonowego Pucharu Świata na przyszły sezon to właśnie styczeń wydaje się być miesiącem najbogatszym w ważne starty. Odbędzie się wtedy rywalizacja w niemieckich ośrodkach Oberhof i Ruhpolding, a także w słoweńskiej Pokljuce. Uczestnictwo w przynajmniej części z sześciu biegów indywidualnych, będących ostatnim akcentem przed Mistrzostwami Świata we włoskiej Anterselvie (15-13.02), jest niezwykle ważne dla przywrócenia rytmu startowego. Dla zdobywcy Kryształowej Kuli za sezon 2018/19 nie jest to jednak wielki problem.

 – Brak startów w styczniu może być problematyczny, jednak trudno porównać biathlon z momentem porodu własnego syna – tłumaczy Boe dziennikarzom portalu nrk.no. Dodaje:

 – Mam kilka planów. Plan A zakłada odpuszczenie wyłącznie startów w Oberhofie. Plan B to odpuszczenie Oberhofu i Ruhpolding, a plan C – brak biegów w styczniu. To będzie miesiąc, który ciężko porównać z poprzednimi przygotowaniami do Mistrzostw Świata w całej mojej karierze.

Ola Lunde, sportowy ekspert norweskich mediów publicznych, został zapytany o to, jak posiadanie dziecka może wpłynąć na dalsze starty Boe.

 – Mieszkanie z małym dzieckiem w domu bywa trudne dla sportowców. Dojdzie do tego napięcie związane ze zbliżającymi się Mistrzostwami Świata. Ważną rzeczą będzie, aby Boe przez kilka dni przed MŚ trenował już na wysoko położonych terenach. Anterselva leży aż 1600 metrów ponad poziomem morza – zwraca uwagę Lunde.

Johannes Boe dodaje, że na razie dostrzega jedynie pozytywne strony spodziewanego rodzicielstwa. Jak będzie naprawdę – okaże się już w zimie!

źródło: nrk.no

Adrian Gerula

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.