Johann Andre Forfang zwycięzcą zawodów otwartych w Oslo

17:42, 25.06.2020 Angelika Uchacz Aktualizacja: 17:47, 25.06.2020

Pierwsze zawody skoków narciarskich po okresie kwarantanny zagościły na skoczni K95 w norweskim Oslo. Na najwyższym miejscu podium stanął Johann Andre Forfang.

Norwescy zawodnicy zmagali się dziś na obiekcie HS106 w Oslo. Były to pierwsze zawody, które odbyły się od czasu zamknięcia obiektów sportowych na czas kwarantanny spowodowanej pandemią koronawirusa. Zwyciężył znany skoczek, Johann Andre Forfang, który oddał dwa dobre skoki na odległość 105 oraz 106,5 metra. Tuż za nim uplasował się Sander Vossan Eriksen. 19-latek osiągnął odległość 104 oraz 105,5 metra i zajął drugie miejsce. Dzięki swoim skokom na 100,5 oraz 103,5 metra podium dopełnił Robert Johansson.

W konkursie wystartowało 38 zawodników. Andreas Granerud Buskum wskoczył na czwarte miejsce, a tuż za nim znalazł się Daniel Andre Tande. Anders Haare uplasował się na szóstej lokacie dzięki skokom na 96,5 oraz 101,5 metra. Joacim Bjoereng zajął 10. pozycję, a Sondre Ringen był trzynasty. Marius Lindvik osiągnął odległości 94 oraz 91 metrów, a tym samym zajął czternastą lokatę. Halvor Egner Granerud zamknął drugą dziesiątkę klasyfikacji. Skoki odbywały się z 10. oraz 12. belki startowej.