Johann Andre Forfang wraca do treningów

Zdobywcy Pucharu Narodów w ubiegłym sezonie – Norwegowie, w sezonie letnim mieli sporo problemów zdrowotnych. Po przerwie spowodowanej kontuzją do treningów na skoczni powraca jednak Johann Andre Forfang. 

Forfang nie startował w ostatnich zawodach z cyklu Letniego Grand Prix. Przerwa w startach i treningach była spowodowana kontuzją, której doznał po skoku na jednym z treningów na początku sierpnia na skoczni w Trondheim. – Warunki były trudne, byłem bardzo wysoko i bardzo szybko spadłem. Wylądowałem w okolicach rozmiaru skoczni i naciągnąłem więzadła krzyżowe w kolanie. Od tego lądowania odczuwałem ciągły ból w kolanie – przyznaje wicemistrz olimpijski w rozmowie z portalem fis-ski.com. Od tamtej pory z powodu bólu nie mógł trenować na skoczni. Dopiero w tym tygodniu mógł razem z kadrą Alexandra Stoeckla powrócić do treningów na zgrupowaniu w Trondheim, podczas którego Norwegowie trenują już na torach lodowych.

Mimo dłuższej przerwy od zajęć na skoczni Forfang nie traci nadziei na dobre występy zimą. – Mam nadzieję, że będę mógł skakać jeszcze lepiej i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby znów walczyć o czołowe miejsca – dodał. Przypomnijmy, że Norweg w minionym sezonie nie tylko został wicemistrzem olimpijskim na skoczni normalnej, ale także zajął wysokie 7. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i do końca walczył z Kamilem Stochem o triumf w turnieju Planica 7.

źródło: fis-ski.com

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.