Johann Andre Forfang przebadany przez specjalistów z powodu bólu w kolanie

Trzeci zawodnik Pucharu Świata w lotach z sezonu 2015/2016 Johann Andre Forfang miał problem z kolanem. Norweg odczuwał w nim ból. Potrzebne były badania specjalistów.

Johann Andre Forfang nie miał za sobą najlepszego sezonu zimowego. Na początku zajął 24. miejsce w Kuusamo a potem nie udawało mu się zdobyć punktów, więc został odsunięty. Druga część zimy była w jego wykonaniu dużo lepsza. Dlatego z nadziejami przystąpił do okresu przygotowawczego. Nie wystąpił jednak do tej pory w zawodach. – Doskwierają mi jakieś złowieszcze bóle w kolanie – przyznał w lipcu dziennikowi iTromso Forfang. Jak się okazuje, został przebadany przez kilku specjalistów w Norwegii i Austrii. – Nic nie znaleźli. Nie ma nic, poza tym, że to boli – powiedział trener Norwegów Alexander Stöckl.

Badania były konieczne, bo Johann potrzebował upewnienia, że jest bezpieczny. W nadchodzącym sezonie będą rozgrywane Igrzyska Olimpijskie, więc nie można ryzykować poważniejszej kontuzji. – On nie chce skakać zbyt wiele, aby uniknąć bólu w sezonie zimowym – mówił Stoeckl. – Kiedy nie masz pewności, że wszystko jest w porządku, skaczesz bardziej zachowawczo a potem to boli mocniej – dodawał szkoleniowiec. Na razie nie wiadomo jednak kiedy Johann Andre Forfang pojawi się w zawodach FIS Grand Prix, mimo że ból już ustąpił.

Źródło: aftenposten.no

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.