FinestWall.com

FinestWall.com

Po szesnastu latach od debiutu w zawodach Pucharu Świata swoją wielką karierę postanowił zakończyć dwukrotny mistrz olimpijski Johan Olsson. Szwecja dziękuje za lata emocji.

To już koniec marzeń Szwedów na spektakularne powroty formy Johanna Olssona na imprezach najwyższej rangi. 37-letni biegacz postanowił odwiesić narty na kołek. – Wypadłem już z elity narciarskiej – zaskoczył podczas konferencji prasowej Johan Olsson. Z drugiej strony ciężko nie przyznać mu racji. Kiedy spojrzy się na jego osiągnięcia w ostatnich dwóch sezonach. Trzeba jednak zauważyć, że Szwed zmagał się z chorobami. – Moje dzieci do tej pory nie miały ojca – mówił rodzic dwójki dzieci. Olsson będzie teraz chciał więcej czasu poświęcić rodzinie.

Johan Olsson postanowił zakończyć karierę mimo faktu, że za rok odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang. – Wiele myślałem o Igrzyskach w 2018 roku, ale nie oszukuję się. Nie dam już rady – szczerze mówił Olsson. Dwukrotny mistrz świata podkreślił, że wielu ludzi spełniało jego życzenia, kiedy chciał być najlepszy na świecie. – Kiedy po wielkim wysiłku zamiast szczęścia jest tylko ogromne wyczerpanie, to znak, że trzeba już kończyć – komentował Johan. W swojej karierze wywalczył sześć medali olimpijskich i osiem mistrzostw świata. Pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata odniósł 13. grudnia 2008 roku w Davos.

Życzymy wszystkiego dobrego na nowej drodze życia!

Źródło: Expressen.se

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.