Johan Martin Brandt również żegna się ze skokami

fot: berkutschi.com
fot: berkutschi.com

Ciężko w to uwierzyć, ale faktem jest, że kolejny zawodnik z norweskiej ekipy zdecydował się zakończyć sportową karierę. Johan Martin Brandt rywalizował głównie w zawodach Pucharu Kontynentalnego.

– Dość tego. Sytuacja związana z kontuzją wymagała ode mnie dużo motywacji, której nie potrafiłem odnaleźć.  Decyzję o zakończeniu kariery odkładałem z nadzieją, że motywacja się pojawi. Niestety tak się nie stało – powiedział Norweg.

W Pucharze Świata zadebiutował w 2011 roku w norweskim Lillehammer. 27-latek podczas pierwszego konkursu zajął 44. miejsce, w drugim było już o wiele lepiej gdyż zdobywając swoje pierwsze punkty w tej rangi zawodach sklasyfikowany został na 17. miejscu. Szanse startu w zawodach najwyższej rangi Brandt dostał trzykrotnie.

– Możliwość startów w Pucharze Świata była czymś wspaniałym. Mam za sobą także dwa lata spędzone w kadrze B. Przez ten czas bardzo ciężko pracowałem, ale także dobrze się przy tym bawiłem – zakończył Brandt.

Przypomnijmy iż po sezonie 2014/2015 poza wspominanym Brandtem sportową karierę zdecydowało się zakończyć o wiele więcej norweskich skoczków. Na belce startowej nie pokaże się już: Anders Bardal, Kim Rene Elverum Sorsell, Vegard Sklett, Atle Pedersen Roensen oraz Ole Marius Ingvaldsen. Co będzie dalej z norweskimi skokami? Aby uzyskać odpowiedz na to pytanie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Źródło: verdalingen.no

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.