fot. P. Ślezińska

Markus Eisembichler był wymieniany jako jeden z grona ścisłych faworytów do zdobycia złotego medalu w dzisiejszym konkursie na Bergisel. Mistrz świata zdradził nam, że przed dzisiejszym konkursem uprawiał jogę, która była jedną z części klucza do zdobycia tytułu mistrza świata.

Niemiecki skoczek wierzył, że może wygrać dzisiejszy konkurs. – Nie spałem dziś dobrze, choć byłem w dobrej formie, zresztą podobnie jak od dwóch miesięcy, gdzie bywałem na podium konkursów Pucharu Świata. Często niewiele brakowało mi do zwycięstwa. Sportowiec podkreślił również, że w tym sezonie wiele rzeczy na skoczni mogło być wykonanych lepiej, a nawet czasami było bardzo źle.

Zawodnik nie ukrywał, że nie ma słów, aby opisać swoje emocje. – Dzisiaj zrobiłem wielki krok, aby być najlepszym. To niesamowite. Kocham ten sport, który jest częścią mojego życia. Kiedy skacze dobrze, to wychodzą ze mnie  wszystkie emocje-mówił Eisenbichler podkreślając, że kolejnym kluczem do zdobycia tytułu mistrza było, to, że przystępował do tego sezonu mocno zrelaksowany.

Świeżo upieczony mistrz świata jest już myślami przy jutrzejszym konkursie drużynowym. – Będę bardzo zadowolony, jak nasza drużyna zajmie miejsce na podium. Zawsze twardo stąpamy po ziemi. Na pewno wszyscy zrobią najlepiej, to co trzeba. W tym roku zrobiliśmy duży krok do przodu. Nasza drużyna wzajemnie się nakręca. Sportowiec podziękował również swoim kolegom z drużyny, mówiąc, podczas treningów, zawodów zawsze jesteśmy przyjaciółmi.

Z Seefeld dla Sportsinwinter.pl                                                                                                                                                            Franciszek Damboń

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.