Joana Hählen przoduje w poniedziałkowym treningu

07:42, 14.02.2022 Marek Cielec

W poniedziałek w Yanqing odbył się drugi trening zjazdu kobiet przed zawodami, które zaplanowane są na wtorek. Nominalnie był to trening trzeci, gdyż druga próba została odwołana w niedzielę z powodu niekorzystnej pogody. Tym razem najlepszy czas uzyskała Szwajcarka Joana Hählen.

Hählen z rekordem trasy

Dla alpejek poniedziałkowy trening był ostatnim przed wtorkową rywalizacją o medale w zjeździe. Podobnie jak w przypadku mężczyzn, panie miały więc do dyspozycji tylko dwa treningi przed zawodami i na tym muszą bazować przystępując do walki o mistrzostwo olimpijskie w zjeździe. W próbie generalnej najlepsza była Szwajcarka Joana Hählen, która uzyskała czas 1:33.18. To wynik lepszy od tych, które panie osiągały na pierwszym treningu w sobotę.

Weidle znów mocna

Ponownie w czołówce uplasowała się Niemka Kira Weidle, która w sobotę była druga (a nie uwzględniając zawodniczek z ominiętą bramką była wóczas najlepsza). Na drugim treningu Weidle zajęła znów drugie miejsce, ze stratą 0,23 sek. do Hählen. Na pozycji trzeciej uplasowała się Ragnhild Mowinckel, która cztery lata temu w Pjongczangu zdobyła srebrny medal za zjazd. O jedno miejsce niżej uplasowała się mistrzyni z Pjongczangu, Sofia Goggia, która powoli wraca do formy po kontuzji.