Jewgienij Klimow mistrzem Rosji na dużej skoczni

19:17, 23.09.2019 Agnieszka Białek

W niedziele, na olimpijskim obiekcie w Soczi, odbyły się letnie mistrzostwa Rosji w skokach narciarskich. Na dużej skoczni triumf odniósł Jewgienij Klimow przed Romanem Siergiejewiczem Trofimowem i Denisem Korniłowem.

Do rywalizacji na skoczni HS 140 przystąpiło 62 zawodników. Zawody wygrał Jewgienij Klimow po skokach na 133 i 129,5 metra. Na drugim miejscu uplasował się Roman Siergiejewicz Trofimow, który uzyskał w swoich próbach 126,5 metra w pierwszej serii i 130,5 metra w drugiej. W piątkowym konkursie na skoczni normalnej triumfował Trofimow przed Klimowem. W niedzielnych zawodach, panowie zamienili się tym samym miejscami na podium. Najlepszą trójkę zawodników uzupełnił Denis Korniłow (124 metry; 129 metrów).

Najbardziej nielubiane przez sportowców miejsce czwarte zajął Michaił Maksimoczkin, który lądował na 123 metrze oraz 126,5 metrze. Na piątej pozycji sklasyfikowany został Michaił Nazarow (127 metrów; 125,5 metra). Ilmir Hazetdinow po skokach na 124 metry i 117 metrów, musiał zadowolić się szóstą lokatą.