Jest zielone światło dla Turnieju Czterech Skoczni

fot. vierschanzentournee.com
fot. vierschanzentournee.com

Przed nami weekend z Pucharem Świata w Engelbergu ale kibice wyczekują już na 64. Turniej Czterech Skoczni. Jak zapewniają organizatorzy wszystkie przygotowania do turnieju idą zgodnie z planem.

Pomimo dość wysokich temperatur wszystkie cztery konkursy wydają się być niezagrożone, dlatego też organizatorzy mogli dać zielone światło dla 64. Turnieju Czterech Skoczni.
– Zawody mogą być prowadzone zgodnie z planem, na wszystkich czterech skoczniach – zapewnia prezes Turnieju Czterech Skoczni Michael Maurer.

W Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen została już wyprodukowana odpowiednia ilość śniegu, niestety brakuje go jeszcze w Oberstdorfie, gdzie odbędzie się pierwszy konkurs. Przewodniczący klubu narciarskiego w Oberstdorfie dr Peter Kruijer uspakaja i zapewnia, że organizatorzy mają do wykorzystania jeszcze 3 opcje, by zapewnić wystarczającą ilość śniegu. Dobre wieści płyną też w sprawie biletów. W czterech miejscowościach łącznie spodziewanych jest łącznie ponad 100 000 kibiców.

Już w poniedziałek 28 grudnia odbędą się pierwsze treningi oraz kwalifikacje na skoczni w Oberstdorfie.

źródło: fis-ski.com 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.