Jest skład polskich skoczków na pierwsze zmagania sezonu

fot. PZN

Trener reprezentacji Polski juniorów, Daniel Kwiatkowski ogłosił skład na konkursy FIS Cup w szwedzkim Falun (13-14 listopada), które oficjalnie zainaugurują olimpijską zimę. Na skoczni Lugnet (HS 100) zaprezentuje się sześciu jego podopiecznych.

fot. PZN

Szwedzkie Falun, mimo iż będzie już siódmym przystankiem w ramach tegorocznej edycji zawodów narciarskiej trzeciej ligi, zorganizuje pierwsze konkursy w warunkach typowo zimowych. Do regionu Dalarna wybierze się sześciu reprezentantów Polski. Na starcie nie zabraknie lidera naszej kadry juniorów, Jana Habdasa, który imponował formą podczas zeszłotygodniowych Mistrzostw Polski rozegranych w Zakopanem.

Również w tegorocznej edycji FIS Cup 18-latek potwierdził swój wielki potencjał, dwukrotnie meldując się w czołowej “trójce” – w słoweńskim Ljubnie oraz fińskim Lahti. Ponadto, miejsca w składzie znalazły się również dla Szymona Zapotocznego, Adama Niżnika, braci Arkadiusza oraz Szymona Jojko, a także 16-letniego Klemensa Joniaka, będącego kolejnym z objawień krajowego czempionatu na Średniej Krokwi.

źródło: Informacja własna