Jest potwierdzenie. Felder trenerem Austriaków

APA-FOTO: ROBERT PARIGGER

APA-FOTO: ROBERT PARIGGER

Kilka dni temu informowaliśmy LINK o tym, że Alexander Pointner podał nazwisko nowego trenera austriackich skoczków. Dzisiaj Austriacki Związek Narciarski (OSV) potwierdził tę informację. Na stanowisku szkoleniowca reprezentacji Austrii Heinza Kuttina zastąpi Andreas Felder.

Niedawno ze stanowiska trenera reprezentacji Austrii po nieudanym sezonie zrezygnował Heinz Kuttin. Rozpoczęły się poszukiwania najlepszego kandydata na trenera. Były trener Austriaków Alexander Pointner uprzedził wszystkich i nieoficjalnie podał, że to właśnie Andreas Felder został wybrany na szkoleniowca austriackiej drużyny. Dzisiaj Austriacki Związek Narciarski przekazał do opinii publicznej informację, że to 56-latek z Tyrolu będzie trenować m.in. Stefana Krafta i Michaela Hayboecka. Asystentami Feldera zostali Florian Schabereiter i Florian Liegl.

W przeszłości Felder był świetnym skoczkiem narciarskim. Na igrzyskach olimpijskich w Albertville w 1992 roku zdobył srebrny medal w drużynie. Do tego wywalczył złoty medal mistrzostw świata indywidualnie i drużynowo, był mistrzem świata w lotach i zdobywcą Kryształowej Kuli za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 1990/91.

Andreas Felder ma również za sobą bogatą karierę trenerską. Był szkoleniowcem kadry A i kadry B reprezentacji Austrii w skokach oraz reprezentacji Niemiec w kombinacji norweskiej. Ostatnio pracował z żeńską kadrą skoczkiń, które jako jego podopieczne osiągały wiele sukcesów. Jeszcze nie wiadomo, kto obejmie po nim stanowisko trenera reprezentacji kobiet.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.