Jest porozumienie COS i TZN w sprawie Pucharu Świata

Fot. Anna Kurowska
Fot. Anna Kurowska

Nie lada strachu narobił nam wczoraj Rafał Kot, który w studiu Telewizji Polskiej powiedział, iż nie zostało jeszcze podpisane porozumienie w sprawie przekazania Wielkiej Krokwi przez Centralny Ośrodek Sportowy, Tatrzańskiemu Związkowi Narciarskiemu, na czas organizacji FIS Cup i Pucharu Świata w skokach narciarskich. Sprawa jednak uległa znacznej poprawie.

Kibice, którzy czytali wczoraj na naszej stronie o zagrożeniu Pucharu Świata w Zakopanem, mogą spokojnie przygotowywać się wyjazdów. Wczorajsze informacje Rafała Kota nabawiły nas niepokojem. Postanowiliśmy zapytać o spór między COS i TZN, ministra sportu. Witold Bańska odpisał naszej redaktorce, że wszystko jest już pod kontrolą. Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem poinformował wreszcie, że porozumienie zostało zawarte. “W związku ze zbliżającymi się zawodami w skokach narciarskich Fis Cup oraz Pucharu Świata Zakopane 2016, informujemy, że zawarte zostało porozumienie pomiędzy Centralnym Ośrodkiem Sportu – Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem i Tatrzańskim Związkiem Narciarskim co do warunków przeprowadzenia wyżej wymienionych imprez” – poinformował COS.

Pierwsze zawody FIS Cup zostały rozegrane już dzisiaj. Kolejny konkurs zaplanowany jest na jutro. Na miejscu pojawi się nasz redaktor, który przygotuje relacje z tych zawodów. Informacje COS potwierdzają jednak, że na Puchar Świata można spokojnie się wybierać. Prognozy pogody w tym roku są wyjątkowo optymistyczne, więc zapowiada się wielkie święto skoków. Zapraszamy do Zakopanego.

Źródło: 24tp.pl / informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.