Jest nadzieja dla TS Wisła Zakopane

TS Wisła Zakopane, klub o wielkich narciarskich tradycjach ma poważne kłopoty. Pojawiło się jednak wyjście z trudnej sytuacji. Pomóc postanowił Zarząd Towarzystwa Sportowego Wisły Kraków.

W oficjalnym komunikacie TS Wisły Karków czytamy: “W związku z bardzo poważnymi problemami zakopiańskiego klubu Zarząd TS Wisła postanowił zakopiańczykom pomóc. Zarząd Towarzystwa Sportowego prowadzi zaawansowane rozmowy z przedstawicielami TS Wisła Zakopane, których docelowym efektem ma być powrót do stanu z dwudziestolecia międzywojennego, kiedy Wisła posiadała w Zakopanem swoją sekcję narciarską”.

Klub TS Wisła Zakopane powstał w 1926 roku, właśnie jako sekcja narciarska Wisły Kraków. Teraz klub, w którym obecnie członkami są m.in. Dawid Kubacki i Klemens Murańka, a przedtem mistrz olimpijski Wojciech Fortuna, ma poważne problemy. Przegląd Sportowy niedawno opisywał skąd wzięły się kłopoty klubu. Działacze zakopiańskiego klubu latem otrzymali pismo od miasta, że muszą opuścić swoją siedzibę, która utrzymywana była z działającej w budynku restauracji. Ta też musiała zakończyć swoją działalność. W związku z tym pojawiły się kłopoty finansowe. Pomoc od TS Wisła Kraków, może okazać się ostatnią deską ratunku dla klubu z 90-letnią tradycją.

źródło: przegladsportowy.pl / sport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.