Jest kalendarz na LGP w kombinacji norweskiej, zadebiutują kobiety

FIS ogłosił kalendarz na nadchodzące Letnie Grand Prix w kombinacji norweskiej. Obok rozgrywanego już od lat męskiego cyklu zadebiutuje też LGP kobiet. To ważny krok w rozwoju kobiecej kombinacji norweskiej.

Zarówno panie, jak i panowie, rozpoczną sezon 24 sierpnia drużynowym konkursem mieszanym w niemieckim Oberwiesenthal. Dzień później rozegrane zostaną indywidualne zawody w Gundersenie na skoczni normalnej – z tym, że panowie pobiegną tradycyjnie na 10 km, zaś panie na nietypowym dystansie 4,5 km. W środę 28.08 w Klingenthal panie rywalizować będą na skoczni HS 85 m, zaś panowie rywalizować będą w biegu masowym, po czym oddają skok na skoczni dużej. Niemiecki cykl zakończy się 31 sierpnia i 1 września w Oberhofie, gdzie panie rywalizować będą na skoczni normalnej i w biegu na 5 km, zaś panowie na skoczni dużej i biegu na 10 km. W Oberhofie zakończy się kobiecy cykl, natomiast męska część kombinatorów norweskich rywalizować będzie także we wrześniu.

4 września odbędą się zawody w Austrii – niemniej w przypadku tego jednego konkursu brakuje jeszcze szczegółów, cykl zakończy się 21 i 22 września w Planicy na skoczni dużej i dystansie 10 km.

źródło: własne, fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.