Jest decyzja w sprawie Pucharu Świata w La Clusaz

fot: savoie-mont-blanc.com

fot: savoie-mont-blanc.com
fot: savoie-mont-blanc.com

Jak donosi skipol.pl, Puchar Świata w La Clusaz jednak się odbędzie. Francuski kurort ma ogromne problemy ze śniegiem, ale Międzynarodowa Federacja Narciarska dała organizatorom zezwolenie na przeprowadzenie zawodów w dniach 17-18 grudnia.

W ostatnich dniach bardzo dużo mówiło się o tym, że Puchar Świata w La Clusaz się nie odbędzie, a zawody zostaną przeniesione do innej miejscowości. Największe szanse dawano szwajcarskiemu Davos, które w sezonie 2014/2015 awaryjnie przejęło prawa do organizacji od Francuzów. Ostatecznie inspekcja Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), która zakończyła się w czwartek, dała Francuzom zielone światło i możliwość przeprowadzenia zawodów.

Kurort w La Clusaz musi się jednak liczyć z wieloma zmianami i trudnościami. Organizatorzy mają przygotowany plan naśnieżania tras i utrzymywania pętli w odpowiednim stanie aż do zawodów, które odbędą się w przyszłym tygodniu. Trasy są przygotowane z pomocą pokruszonego lodu, który zerwano z pobliskiego górskiego jeziora Lac des Confins. Ma to być odpowiednia baza pod śnieg.

Międzynarodowa Federacja Narciarska podjęła także decyzje o zmianach w programie zawodów. Zamiast biegów łączonych (na 15 km u kobiet i 30 u mężczyzn) odbędą się biegi na 10 i 15 kilometrów techniką dowolną. Niedzielna rywalizacja sztafet nie uległa zmianie.

Źródło: skipol.pl

Latest posts by Daniel Topczewski (see all)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.