Jessica Diggins po zwycięstwie: “Wiedziałam, że finałowy podbieg będzie kluczowy”

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Jessica Diggins wygrała w Seefeld po raz pierwszy w karierze bieg na dystansie 10 kilometrów stylem dowolnym. Amerykanka na konferencji prasowej była bardzo zadowolona ze swojej postawy i chwaliła pracę ekipy serwisowej.

Jessica Diggins w tym sezonie dwukrotnie stawała na podium zawodów Pucharu Świata, ale miało to miejsce podczas Tour de Ski. Amerykanka najpierw była trzecia w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym w Lenzerheide, a następnie zanotowała trzeci czas podbiegu pod Alpe Cermis. 26-latka w minionych latach potrafiła wygrywać krótsze biegi, głównie rozgrywane na dystansie 5 kilometrów łyżwą, ale na sukces w dwukrotnie dłuższym biegu musiała poczekać.

W austriackim Seefeld Diggins wreszcie mogła cieszyć się z upragnionego triumfu. Amerykanka doskonale rozegrała finisz pod względem taktycznym i nie dała szans swoim konkurentkom z Norwegii. Na konferencji prasowej biegaczka nie ukrywała zadowolenia ze swojego występu. – Oglądałam przed południem wyścig mężczyzn i widziałam jak Dario wygrywał. Pomyślałam, że ja też mogę to dziś zrobić. Wiedziałam, że finałowy podbieg będzie kluczowy dla losów całego biegu. Na dodatek miałam dziś doskonale przygotowane narty. Cieszę się, że dziś wszystko idealnie się zgrało i udało mi się wygrać – powiedziała Diggins.

Zwyciężczynię dzisiejszego biegu komplementowała także Heidi Weng, która była druga w Seefeld. – To był naprawdę dobry dzień – zaczęła Weng. – Jestem zadowolona z tego jak dzisiaj biegłam, mimo tego, że popełniłam błąd na ostatnim podbiegu i nie mogłam ruszyć za Diggins. Ona była dzisiaj po prostu lepszą biegaczką – tłumaczyła Norweżka.

Ragnhild Haga, która zajęła w Austrii trzecie miejsce, była najbardziej zadowolona z powrotu na podium. – Dzisiejszy bieg był dla mnie trudny. Tempo rywalizacji było szybkie od samego początku, ale udało mi się je wytrzymać. To był mój pierwszy bieg w Pucharze Świata od Toblach (17 grudnia – przyp. red.), więc dobrze jest wrócić na podium – mówiła 26-letnia biegaczka.

Źródło: FIS

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.