Jerome, Alexander oraz Friberg zostali Mistrzami Stanów Zjednoczonych!

jerome

W miniony weekend na skoczniach w Park City w stanie Utah, odbyły się międzynarodowe Letnie Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych w skokach narciarskich. W sobotniej rywalizacji na skoczni normalnej HS-100 wystartowało 16 zawodniczek w klasie U20 oraz 6 zawodniczek w kategorii Senior. W pierwszym konkursie zwyciężyła Jasmine Sepandj z łączną notą 205,0 pkt.. Na drugim miejscu uplasowała się  Karoline Roestad (191,5 pkt.), a na trzecim miejscu zawody ukończyła najmłodsza uczestniczka rywalizacji, zaledwie 13-letnia Abigale Strate. W kategorii Senior Mistrzynią Stanów Zjednoczonych została Jessica Jerome. Pokonała ona aktualną Mistrzynie Świata – Sarah Hendrickson (która wraca po kontuzji) o 15 pkt.! Na najniższym stopniu podium stanęła 22 – letnia Nita Englund (nota łączna: 203,5 pkt.).

W konkursach mężczyzn w kategorii U20 wzięło udział 45 skoczków, a w Seniorach 21 zawodników. Najlepszym “Juniorem” okazał się Josh Maurer (248,5 pkt.). Na drugim miejscu znalazł się młodszy o rok od swojego kolegi – Matthew Soukup (228,0 pkt.), a podium uzupełnił również reprezentant klubu ANSC  Rogan Reid (225,0 pkt.). Mistrzem USA na skoczni normalnej w kategorii Senior został dobrze znany z zawodów międzynarodowych Nicholas Alexander, który pokonał drugiego Andersa Johnsona o 17,5 pkt.. Brązowy medal zdobył Will Rhoads (229,5 pkt.).

Wyniki sobotnich zawodów (konkurs kobiet U20 i Senior oraz konkurs mężczyzn U20 i Senior)

W niedziele przyszedł czas na rywalizacje na skoczni dużej Hs 134. Tam wśród kobiet bezkonkurencyjna po raz kolejny okazała się Jessica Jerome – 224,7 pkt.. Nad drugą Nitą Englund miała przewagę aż 26,4 pkt!. Brązowy medal zdobyła Tara Gereghaty-Moats (190,6 pkt.). Na starcie niedzielnych zawodów nie pojawiła się Sarah Hendrickson.

pełne wyniki konkursu kobiet

Sporą sensacją w Stanach Zjednoczonych jest zwycięstwo młodziutkiego Christiana Friberga. Po skokach na odległość 130 metrów i 126,5 metra zapewnił sobie pierwszy tytuł Mistrza Stanów Zjednoczonych w karierze. Tym razem srebrny medal zdobył Mistrz USA ze skoczni normalnej – Nicholas Alexander (245,9 pkt.). Podium uzupełnił 17 – letni zawodnik klubu USASJ Kevin Bickner (239,5 pkt.).