Jernej Damjan o minionym sezonie, celach na przyszłość

Jernej DamjanJernej Damjan to jeden z bardziej doświadczonych słoweńskich skoczków. Minionej zimy zawodnik ten zajął 14. miejsce w Pucharze Świata. Zdobył również najwiecej punktów w swojej karierze 535. Sportowiec ten niedawno udzielił wywiadu stronie fis-ski.com.

Ważną informacją dla kibiców jest fakt, że Jerneja Damjana w konkursach Letniej Grand Prix zobaczymy od konkursów w Hakubie, które odbędą się pod koniec Sierpnia. Jak mówi w tym sezonie letnim chciałby skupić się na ambitniejszych celach aniżeli wygrana w cyklu Letniej Grand Prix.

Dalej mówi, że jest częściowo zadowolony z minionego sezonu zimowego 2014-2015. Zauważył, że skakał dobrze do konkursów w Sapporo. Potem skakał już słabiej. Zawodnik sądzi że słabsza forma mogła być spowodowana zmęczeniem. Dodaje, że w tym sezonie chciałby być silny, oraz utrzymać równowagę między pracą, a wytrzymałością.

Celem dla 32 letniego skoczka będzie zajęcie dobrego miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jak mówi chciałby skakać równo. Zawodnikowi przychodzi się zmierzyć w kadrze z młodymi, utalentowanymi skoczkami. To rozwiązane jest chwalone przez niego, bowiem dzięki temu trzeba cały czas ćwiczyć, oraz konkurować z kadrowiczami.

Rok temu zawodnik ten został ojcem. Mówi, że teraz ma mniej czasu na odpoczynek. Dodaje, że cały czas musi mieć swoją córkę na oku. Na koniec żartuje, że ma teraz czas na dobry trening wytrzymałościowy.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.