SAM_2909

Kolejnym skoczkiem, zmuszonym do zakończenia wcześniej obecnego sezonu jest Jernej Damjan. Słoweniec, zmaga się z kontuzją kolana, w związku z czym czeka go operacja.

Dzisiaj koniec sezonu ogłosił Jernej Damjan. Na łamach portalu FISskijumping.com wytłumaczył dlaczego musiał podjąć taką decyzje – Operacja powinna się odbyć rok temu. Początkowo było to bolesne przez tydzień. Zrobiłem rezonans magnetyczny ale wtedy wyniki wróciły po trzech tygodniach po kontuzji, a ja czułem się dobrze. Mój lekarz powiedział, że mam małe pęknięcie w łękotce i on chciałby to operować. Ale ja nie chciałem, ponieważ nie czułem bólu, więc powiedziałem, że mam nadzieję wyleczyć się na własną rękę. Ale tak się nie stało. Jest coraz gorzej, więc musiałem się zgodzić na operacje.

Po raz ostatni Jernej Damjan w Pucharze Świata wystartował w grudniu 2015 r. w Niżnym Tagile. Wówczas nie zakwalifikował się do konkursu. Jak dowiadujemy, się z dalszej części tekstu, Jernej już wtedy borykał się z dużym bólem i opierał cały ciężar ciała bardziej na zdrowej nodze. Przez to na skoczni tracił równowagę.

Po operacji czeka Jerneja Damjana przerwa w treningach wynosząca 3-4 tygodnie. Doliczając do tego nie zadowalające rezultaty w tym sezonie, decyzja mogła być jedna. Jernej Damjan w sezonie 2016/2017 planuje wrócić na szczyt, czemu dowodzę słowa, którymi zakończył wypowiedź słoweński zawodnik – Wszystko, co mogę powiedzieć, to: Zapomnij szybko i wrócić silniejszy w przyszłym roku.

Szybkiego powrotu do zdrowia życzy również redakcja Sportsinwinter.pl!

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.