Jens Byggmark ogłosił zakończenie kariery

11:59, 06.04.2017 Marek Cielec

Szwedzki zawodnik uprawiający narciarstwo alpejskie - 31-letni Jens Byggmark - ogłosił zakończenie kariery. Przyczyną tej decyzji jest uraz kolana, który wykluczył Szweda m.in. z udziału w Mistrzostwach Świata w Sankt Moritz.

Problem nie jest nowy, bo dotyczy kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych w 2013 roku. W styczniu tego roku Byggmark poinformował, że kończy sezon i nie wystartuje na Mistrzostwach Świata w Sankt Moritz. Postanowił on poświęcić czas na rehabilitację, ale zapowiadał powrót. Kolano szwedzkiego alpejczyka niestety nie odzyskało stabilności. Wprawdzie Byggmark w ostatnich latach był w stanie uczestniczyć w zawodach, ale często odczuwał ból w kolanie. W końcu Jens doszedł do wnioski, że jego kolano nie wróci już do pełnej sprawności, wobec czego nie zdoła on już rywalizować na najwyższym światowym poziomie.

W tym sezonie Byggmark tylko w Levi zdołał zapunktować - zajął tam 17. miejsce. Później było już tylko gorzej: 4 razy nie zdołał dojechać do mety, a raz nie zakwalifikował się do drugiego przejazdu. Ostatni występ w Pucharze Świata zaliczył w Adelboden na początku stycznia. W całej swojej karierze Byggmark 127 razy wystąpił w alpejskim Pucharze Świata. Na tym poziomie startował przede wszystkim w slalomie, 8 razy stał na podium, 2 razy zdołał zwyciężyć. Zdobył również srebrny medal Mistrzostw Świata w Garmisch-Partenkirchen.

Źródło: skidor.com, expressen.se