Jelena Wialbe: Myślę, że finał PŚ w Tiumeni nie odbędzie się

fot: vg.no

fot: vg.no
fot: vg.no

Jelena Wialbe w rozmowie z rosyjską stacją telewizyjną Match TV przyznała, iż obawia się, że finał Pucharu Świata w Tiumeni może zostać zabrany Rosjanom ze względu na ostatnie wyniki raportu McLarena.

Minione miesiące nie są zbyt łaskawe dla rosyjskich sportowców. Raport kanadyjskiego prawnika Richarda McLarena sprawił, że na światło dzienne wyszła sprawa tuszowania dopingu wśród rosyjskich zawodników, także podczas igrzysk olimpijskich w Soczi. Rosjanie stracili już ze względu na całą aferę mistrzostwa świata w bobslejach, które miały odbyć się w 2017 roku w Soczi. Rosja jest obecnie na cenzurowanym i może się liczyć z tym, że federacje sportów będą im odbierały kolejne imprezy.

Takie same obawy wyraża Jelena Wialbe. Przewodnicząca Rosyjskiej Federacji Narciarskiej przyznała w wywiadzie dla stacji Match TV, że jej ojczyzna może stracić finałowe zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich, które mają się odbyć w marcu przyszłego roku w Tiumeni. – Obawiam się, że nie będziemy mieli prawa do organizacji finału Pucharu Świata. Nie robię z tego tragedii, bo przypuszczam, że walka z innymi organizacjami jeszcze przed nami. Na razie są to jednak tylko moje przypuszczenia – mówi Wialbe. – Najważniejsze, aby nasi sportowcy mogli wystartować za dwa lata w igrzyskach olimpijskich  – dodaje wybitna biegaczka.

Rosjanka przyznaje, że odebranie imprezy byłoby sporym ciosem dla całego regionu.  – Nie mamy krajowych kwot startowych, nie możemy sprawdzać innych biegaczy, bo nie mamy żadnych zawodów w Rosji w kalendarzu Pucharu Świata. Jest to bardzo rozczarowujące dla regionu, który tak dobrze się rozwija, a gubernator nie ustaje w wysiłkach, aby było jeszcze lepiej. Przedstawiliśmy już pewne plany i wiem, że bilety też są w sprzedaży – mówi Wialbe cytowana przez rsport.ru.

Zawody w Tiumeni mają odbyć się w dniach 16-19 marca 2017 roku. Międzynarodowa Federacja Narciarska na razie potwierdza, że zawody nie są w żaden sposób zagrożone i odbędą się zgodnie z planem.

Źródło: sports.ru, rsport.ru

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.