Dziesięcioro reprezentantów Polski pojedzie na obóz do Norwegii

fot. wikipedia.org

fot. wikipedia.org

W drugim tygodniu sierpnia (6-13) odbędzie się międzynarodowy obóz dla młodych biegaczy narciarskich. Nie zabraknie tam reprezentantów Polski, którzy do Norwegii pojadą w dziesięcioosobowym składzie.

W składzie reprezentacji Polski na międzynarodowy obóz w Norwegii znalazło się jedenaścioro zawodników – trzy biegaczki i siedmiu biegaczy. Są to: Marcelina Wojtyła, Julia Demkowska, Kamila Gąsienica, Michał Boreczek, Dawid Damian, Grzegorz Zawada, Piotr Sobiczewski, Sebastian Bryja, Robert Bugara i Wojciech Wojtyła. Z młodymi adeptami biegów narciarskich do Kraju Fiordów wybierze się także duet trenerski Janusz Krężelok i Marcin Rzeszótko.

Podczas obozu młodzi sportowcy będą uczestniczyć w serii szkoleń i wykładów, które mają na celu poszerzenie wiedzy w zakresie odżywiania, treningów i kwestiach antydopingowych. Zawodnicy będą mieli także okazję wziąć udział w wykładach organizowanych przez gwiazdę narciarstwa biegowego w Norwegii Johannesa Klaebo i trzykrotną mistrzynię świata Astrid Jacobsen. Nie zabraknie również integracji uczestników tego wydarzenia.

Źródło: PZN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.