Jason Lamy Chappuis wznawia karierę

fot. Ski-Nordique

fot. Ski-Nordique

Mamy świetną informację dla zagorzałych fanów kombinacji norweskiej. Jeden z najlepszych zawodników w historii Jason Lamy Chappuis postanowił powrócić. 

Pięciokrotny mistrz świata, mistrz olimpijski i trzykrotny zdobywca kryształowej kuli w kombinacji norweskiej Jason Lamy Chappuis postanowił powrócić do rywalizacji w zawodach najwyższej rangi. Swoją karierę zakończył po mistrzostwach świata w Falun w 2015 roku. Francuski Związek Narciarski potwierdził informację, że Jason za tydzień weźmie udział w pierwszym zgrupowaniu kadry. – Właśnie ukończyłem kurs pilota w Anglii i postanowiłem powrócić do sportu – mówił podczas konferencji w Paryżu Jason Lamy Chappuis. Refleksje o powrocie pojawiły się u niego, kiedy kibicował sportowcom na letnich igrzyskach w Rio. Tam na miejscu poczuł klimat, który pamięta ze swojej kariery.

30-latek w całej swojej karierze zdobył aż 10 medali mistrzostw świata. Teraz raczej nie stawia sobie wydumanych celów do osiągnięcia. -Powrót będzie dla mnie bardzo trudny, ponieważ miałem za długą przerwę od skoków. Poza tym pozostawałem aktywny, przebiegłem półmaraton i regularnie ćwiczyłem na siłowni – opowiadał Chappuis. – Na razie wracam na rok, aby udać się na olimpiadę. Potem być może pomyślę o nowej pracy – dodawał. Marzeniem mistrza olimpijskiego z Vancouver jest praca na pełen etat w Air France.

Źródło: Fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.