Jasny cel reprezentacji Czech. Chcą więcej punktów PŚ

Fot. Angelika Uchacz

W inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata weźmie udział czterech Czechów, którzy zapowiadają walkę o pucharowe punkty

Fot. Angelika Uchacz

Do Polski nie przyjedzie lider naszych południowych sąsiadów – Roman Koudelka, który zmaga się z problemami zdrowotnymi. Mimo to czescy skoczkowie wezmą udział w konkursie drużynowym, który zainauguruje 42. edycję Pucharu Świata.

W Wiśle wystartuje Cestmir Kozisek, Filip Sakala i Vojtech Stursa i Viktor Polasek, który jako jedyny z tego grona zdołał poprzedniej zimy punktować w zmaganiach najwyższej rangi. – Podejdę do zawodów bez stresu związanego z uzyskaniem dobrego wyniku. Chcę pokazać nad czym pracowaliśmy w lecie i zajmować miejsca w czołowej trzydziestce – zapowiedział Polasek.

Aspiracje do startowania w drugiej serii ma też Vojtech Stursa, który w Wiśle dwukrotnie nie przebrnął kwalifikacji. – Liczę, że utrzymam poziom reprezentowany na treningach w Wiśle. Jeśli się okaże, że zdobędę punkty, to będzie bardzo dobrze – powiedział przedstawiciel Dukli Liberec.

Dla Czechów najważniejszym punktem sezonu zdają się być konkursy o tytuł mistrza świata. – Mamy dwa największe cele tego sezonu. To grudniowe Mistrzostwa Świata w Lotach oraz przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie. Ponadto chcemy punktować w zawodach Pucharu Świata – skomentował trener czeskiej drużyny, Frantisek Vaculik.

Źródło: idnes.cz