Jasna deklaracja Stocha. Zdradził szczegóły dotyczące swojej przyszłości

Fot. M. Król

Trwa przerwa między startami w Pucharze Świata w skokach narciarskich. W czasie jej trwania z Kamilem Stochem spotkał się popularny polski YouTuber – Krzysztof Gonciarz. Trzykrotny mistrz olimpijski w rozmowie z nim odniósł się m.in. do terminu potencjalnego zakończenia sportowej kariery.

Fot. M. Król

Gonciarz spotkał się ze zwycięzcą 39 pucharowych konkursów 8 listopada w Zakopanem. W czasie jednodniowej wizyty na Podhalu zobaczył m.in. jak wygląda trening skoczka, a także odbył wizytę w “Kamilandzie”.

Wątpliwości rozwiane

W blisko godzinnym materiale nie zabrakło również ciekawych dyskusji. Preludium do jednej z nich było pytanie o to jak długo potrwa kariera zawodnika pochodzącego z Zębu. Wówczas z ust naszego mistrza padła jasna deklaracja.

– Nie chciałbym na pewno skakać na siłę, że będę odstawał poziomem od tych najlepszych. Dla mnie takie skakanie, byleby tylko skakać i plątać się po 30. miejscach to mnie nie interesuje. Mam jeszcze kilka celów do zrealizowania i mam nadzieję, że uda mi się je osiągnąć. A jeśli nie, to świat mi się nie zawali – podkreślił podopieczny Thomasa Thurnbichlera.

Niebawem kolejne starty

Przypomnijmy, iż za polskimi skoczkami inauguracja sezonu w Wiśle. Dla Kamila Stocha był to weekend pełen wrażeń. 35-latkowi podczas sobotniego skoku konkursowego wypięło się wiązanie. Mimo problemów zdołał jednak zamknąć czołową “10”. Dzień później dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli został niestety zdyskwalifikowany.

Dodajmy, iż kolejnym przystankiem na skokowej mapie będzie fińska Ruka. Konkursy na Rukatunturi (HS 142) odbędą się 26 oraz 27 listopada.

źródło: YouTube