Jasmine Flury: “Niektóre narciarki naprawdę miały pecha”

fot. web.de

fot. web.de

Podczas dzisiejszej, supergigantowej rywalizacji w Sankt Moritz to wiatr rozdawał karty i dzięki temu byliśmy świadkami sensacyjnej wygranej przez reprezentantkę gospodarzy Jasmine Flury, która o 0,1 sek. wyprzedziła swoją koleżankę z drużyny Michelle Gisin. Na trzeci pozycji uplasowała się Tina Weirather.

Po niezwykle zaskakującym i nieprzewidywalnym triumfie w supergigancie Jasmine Flury nie mogła uwierzyć w swoje szczęście. Szwajcarka pierwszy raz zwyciężyła w Pucharze Świata, a tym samym po raz pierwszy stanęła na podium takiej rangi zawodów. – Na początku trasy zachwiałam się, co było bardzo dziwne, ale potem to była przyjemna jazda – miałam też dobre warunki. Niektóre narciarki miały naprawdę pecha, co oczywiście nie jest fair. Ale cieszę się, że ja mogłem to wykorzystać – powiedziała po zwycięstwie Flury.

Drugi czas uzyskała dziś Michelle Gisin, która była wolniejsza od Flury zaledwie o 0,1 sek. Gisin na trasę wyruszyła z numerem 12. Szwajcarka o 0,06 sek. wyprzedziła trzecią Tinę Weirather, lecz zbyt długo się nie cieszyła z prowadzenia, gdyż jako 14. na trasę wyruszyła Jasmine Flury. – Jestem uradowana, mój przejazd był super. Bardzo się cieszę, że mogę pokazać co potrafię. SuperG jest dla mnie trudną, ponieważ nie mam jeszcze tak dużego doświadczenia w konkurencjach szybkościowych. Podczas ostatniego skoku wiedziałam już, że powinnam być szybka. Na początku zobaczyłam, że wychodzi słońce i już wtedy wiedziałam, że mam szczęście i muszę to wykorzystać – oznajmiła Gisin.

Zwyciężczyni ostatniego supergiganta z Lake Louise stanęła dziś na najniższym stopniu podium, pomimo, że nie miała dość sprzyjających warunków na trasie.  – Zrobiłam to najlepiej jak mogłam. Duże znaczenia ma to czy widzisz trasę jak jedziesz, czy też nie – oświadczyła Weirather.

Alpejski PŚ w Sankt Moritz: Nieoczekiwany triumf Jasmine Flury w supergigancie

 

Źródło: skionline.ski/skiweltcup.tv

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.