Jaśkowiec: Miałam poważny wypadek…

DSC_2207Dzisiaj na trasach narciarskich w Falun rozgrywane były biegi sztafet sprinterskich. Najlepsze okazały się Norweżki, które wyprzedziły Szwedki. Brąz przypadł naszym biegaczkom.

Polki nie mogły ukryć swojego szczęścia podczas konferencji prasowej po zawodach. – To był bardzo trudny wyścig. Rywalki były mocne – przyznała Justyna Kowalczyk. – Jesteśmy zadowolone z naszego rezultatu, bo to pierwszy medal dla Sylwii. Mam nadzieję, że nie ostatni. Dziewczyny do samego końca liczyły się w walce o srebro. Jaśkowiec na ostatniej prostej została wyprzedzona przez Szwedkę. – Widziałam plecy Falli, biegłam na końcowej prostej druga, ale poczułam za sobą mocną Stinę – mówiła Sylwia. – Jestem jednak bardzo szczęśliwa, że mogłyśmy być częścią tego fantastycznego wydarzenia! Jeden z dziennikarzy zapytał Sylwię o jej wypadek. – Kilka lat temu miałam poważny wypadek i włożyłam masę siły, aby wrócić – tłumaczyła nasza zawodniczka. – Rehabilitacja trwała rok. Czułam, że czołówka ucieka, więc wkładałam maksymalny wysiłek. Kosztowało mnie to sporo wyrzeczeń i bólu – przyznała dodając, że ma nadzieje być coraz lepszą biegaczką.

Zadowolone były także Szwedki. – Na mojej ostatniej zmianie walczyłam z Polkami i Niemkami i starałam się dać z siebie wszystko, co mogę – przyznała Ida Ingemarsdotter. Większym popisem możliwości pokazała się jej koleżanka, która miała sporą stratę do Sylwii Jaśkowiec, ale mimo wszystko udało jej się to odrobić. – Czułam, że po świetnym ostatnim okrążeniu Idy medal jest blisko, więc czułam medal – przyznała Stina Nilsson. – Po drugim medalu czuję, że wszystkie treningi miały sens.

Najwięcej powodów do radości miały dzisiaj Norweżki, które wywalczyły złoto. – Miałyśmy taki plan, aby rozpocząć spokojnie i zaatakować pod koniec – wykonałyśmy ten plan – przyznała Ingvild Flugstad Oestberg. Podobnie, jak pozostałe panie, Maiken Caspersen Falla docenił atmosferę na trybunach. – Targały mną ogromne emocje przed startem, ale potem gdzieś to wyrzuciłam – mówiła Falla. – Na stadionie była także moje rodzina, która nam kibicowała. Jutro w Falun dzień przerwy od rywalizacji. We wtorek kobiety zmierzą się na 10 km stylem dowolnym.

Wyniki zawodów

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.