Jarkko Maeaettae triumfuje w kwalifikacjach, Kubacki wysoko !

skokinarciarskie.pl
skokinarciarskie.pl

Jarkko Maeaettae skokiem na odległość 133 metry wygrał kwalifikacje do jutrzejszego konkursu indywidualnego w Niżnym Tagile! Bardzo wysokie, trzecie  miejsce zajął Dawid Kubacki !

Polak potwierdził wysoką dyspozycję z treningów i skokiem na odległość 126 metrów zajął miejsce tuż za drugim w kwalifikacjach Janem Maturą (130 metrów ). Dalsze miejsca zajęli dwaj Słoweńcy: Jernej Damian (126 metrów)  i Robert Kranjec (128,5 metra). Tuż za nimi, na szóstym miejscu kwalifikacje zakończył reprezentant gospodarzy  Vladislav Boyarintsev ( 125,5 metra)

Pozostali Polacy również nie mieli problemów z zakwalifikowaniem się do jutrzejszego konkursu. Klemens Murańka skokiem na odległość 121 metrów zajął 16 miejsce. Tuż za nim, na 18 miejscu uplasował się Maciej Kot (119,5 metrów). Nieco gorzej skakał dzisiaj lider naszej kadry, Piotr Żyła (119,5 metra). Najsłabszym w stawce 54 zawodników okazał się dzisiaj Jan Ziobro, który do jutrzejszych zawodów zakwalifikował się z 32 wynikiem (111,5 metra)

W grupie, która awans miała już zapewniony, najdłuższe skoki oddawali: Anders Fannemel (134 metry),  Michael Hayboeck (131,5 metra),  Markus Eisenbichler (131 metrów) i doświadczony Norweg, Anders Bardal (130 metra )

Pełne wyniki kwalifikacji:

http://data.fis-ski.com/dynamic/results.html?sector=JP&raceid=4149

Źródło: Informacja własna/ fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.