Japończycy znów skaczą. Kobayashi pokonany

16:22, 30.08.2020 Mateusz Wasiewski
reo

W Sapporo zostały rozegrane zawody testowe japońskich skoczków. Zdecydowanie najlepszy okazał się Yukiya Sato. Drugie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi, a trzecie Masamitsu Ito.

W Japonii zawodnicy powrócili do rywalizacji. Na obiekcie dużym w Sapporo wystartowali czołowi skoczkowie Kraju Kwitnącej Wiśni. Jak przypomina konto na Twitterze localSJresults, to pierwsza protokołowana rywalizacja w Japonii od pół roku. Zaawody testowe padły łupem Yukiya Sato. 25-latek oddał próby na odległości 135,5 i 134 m i z notą 241,7 punktu zdecydowanie wyprzedził drugiego Ryoyu Kobayashiego. Triumfator klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2018/2019 w pierwszej serii skoczył na odległość 131,5 m. W drugiej poleciał 3 metry dalej, ale do Sato stracił aż 14,1 punktu.

Podium uzupełnił Masamitsu Ito. 22-letni skoczek w pierwszej części zmagań wylądował na 131,5 m, natomiast w drugiej uzyskał najlepszą odległość serii finałowej - 135,5 metra. Do triumfatora zawodów stracił on 28,2 punktu. 0,3 punktu do podium stracił z kolei Daiki Ito po próbach na odłegłości 123,5 oraz 134,5 metra. Piątkę zamknął Yuken Iwasa (125,5 i 130 metrów). Szósty był Keiichi Sato (120, 131 m), a siódmy Junshiro Kobayashi (125 oraz 125,5 metrów). W dziesiątce uplasowali się także Rikuta Watanabe, Daimatsu Takehana i Shohei Tochimoto. Do rywalizacji nie przystąpił Noriaki Kasai.

??Zawody testowe (29.08) w #Sapporo (HS 137)