JanteLoppet: Andersson i Holund bezkonkurencyjni na 30 kilometrów, Staręga przed Northugiem

fot. svt.se

fot. svt.se

Bieg na 30 kilometrów rozgrywany w norweskim Hafjell był drugą częścią składową zawodów pożegnalnych wielokrotnego mistrza świata i mistrza olimpijskiego w narciarstwie klasycznym, Pettera Northuga. Na starcie nie zabrakło czołowych nazwisk ubiegłego sezonu Pucharu Świata, wystartował również sam Northug – po raz ostatni w karierze.

Najlepszymi zawodniczkami na trasie okazały się Szwedki. Była mistrzyni świata juniorów, Ebba Andersson, przebiegła 30 kilometrów w czasie przekraczającym godzinę i 15 minut. Wyprzedziła aktualną dominatorkę kategorii młodzieżowych, Fridę Karlsson o blisko 90 sekund. Trzecia na metę dobiegła biathlonistka – Ingrid Landmark Tandrevold, ze stratą 3 minut i 5 sekund do zwyciężczyni.

Ebbę Andersson wyprzedziło łącznie 27 biegaczy. Czołowe cztery lokaty zajęli Norwegowie – Hans Christer Holund o ponad minutę pokonał Thomasa Buchera-Johannesena. Trzeci był dwukrotny mistrz olimpijski z 2016 roku, Simen Hegstad Krueger, a czwarty – Harald Østberg-Amundsen. Piąte miejsce zajął natomiast Aleksander Bolszunow, Rosjanin, który niemal do końca ubiegłego sezonu walczył z Johannesem Klaebo o Kryształową Kulę.

Na trasie mogliśmy oglądać jednego Polaka. Maciej Staręga ukończył bieg z 67. czasem. Wyprzedził jednak głównego bohatera zawodów, czyli Pettera Northuga. Norweg w ten weekend pożegnał się z rodzimymi kibicami i rywalami z biegowych tras, zajmując 102. miejsce.

PEŁNE WYNIKI

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.