Janne Ahonen odpowiedzialny za sprzęt fińskich kombinatorów

Legendarny skoczek narciarski Janne Ahonen, którzy przed rozpoczęciem minionego sezonu zakończył karierę, dostał odpowiedzialną rolę w sztabie fińskich kombinatorów norweskich. Pięciokrotny triumfator będzie odpowiedzialny za sprzęt, którym posługują się zawodnicy.

Janne Ahonen już ubiegłej zimy pomagał swoim rodzimym kombinatorom norweskim, przygotowując im kombinezony do skoków. – Prace w poprzednim sezonie zaczęły się od kombinezonów do skoków, ale były to nadal podstawowe czynności. Zaczęliśmy trochę od zera – przyznał były mistrz świata w skokach narciarskich. Teraz razem ze sztabem będą mieli więcej czasu na testowanie nowinek, bowiem przed Ahonenem pierwszy pełny sezon przygotowawczy w roli technika sprzętowego.

Latem Ahonen weźmie udział w wielu obozach, aby upewnić się, że sprzęt jest idealnie dopasowany dla każdego kombinatora. Dużo wysiłku zostanie włożonego we wczesnych miesiącach przygotowań i podczas przechodzenia na śnieg. Kombinezony będą cały czas produkowane i modyfikowane na potrzeby zawodników. – Drużyna naszych kombinatorów jest bardzo młoda i są gotowi do pracy. Jestem zdumiony, jak bardzo to otwarta grupa – przyznał Janne. Główny trener Petter Kukkonen postrzega wejście Ahonena do drużyny narodowej jako duży postęp.

Głównym celem ekipy ma być poprawa części skokowej u zawodników. Plan szkolenia jest bardzo podobny do planu z poprzednich lat, chociaż o około dziesięć procent zmniejszono liczbę czasu treningowego w ramach wspólnych obozów. – Większą uwagę przyłożymy do treningów indywidualnych w domu, aby lepiej zarządzać całkowitym obciążeniem – powiedział Kukkonen.

Źródło: Fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.