Janne Ahonen nie jest gotowy na powrót do Pucharu Świata

DSC_1036-Copy

Po ostatnim triumfie Janne Ahonena w Mistrzostwach Finlandii, wydawałoby się że doświadczony skoczek wróci do rywalizacji w Pucharze Świata, tak się jednak nie stanie, gdyż sam zawodnik nie widzi w tym sensu.

39-letni skoczek podczas krajowych mistrzostw Finlandii  wywalczył dwa medale – srebrny i złoty. – Na pewno skoki na dużym obiekcie były lepsze niż te na średnim. Zwłaszcza ten pierwszy był naprawdę udany biorąc pod uwagę to, w jakich warunkach skakałem – powiedział Fin.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, iż Fin niebawem powinien powrócić do rywalizacji w Pucharze Świata, niestety tak się nie stanie. Pomimo, że Janne zwalczył chorobę, a jego koledzy z kadry są od niego wyraźnie słabsi, sam zawodnik jednak nie widzi jak na razie sensu powrotu do zawodów międzynarodowych. – Tak naprawdę niewiele się zmieniło. Owszem, wygrałem,  ale nadal nie jestem w takiej formie, jakiej bym oczekiwał. Jestem bardzo daleko od światowej czołówki. Nie ma sensu jechać na jakiekolwiek zawody. Lepiej zostać w domu i trenować – zakończył Ahonen.

Źródło: TVP S.A.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.