Janne Ahonen mistrzem Finlandii

Ahonen37 – letni Janne Ahonen został mistrzem Finlandii w skokach narciarskich. Srebrny medal wywalczył Lauri Asikainen, a brąz Jarkko Maeaettae. Zawody odbyły się wczoraj na skoczni HS 142 w Kuusamo.

Jak widać, w Finlandii Janne Ahonen nie ma sobie równych. W dzisiejszych mistrzostwach tego kraju, pokonał 34 zawodników i zdobył kolejny złoty medal. Ahonen w swoich próbach uzyskał 133 metry w pierwszej serii i 134,5 metra w drugiej. Pokonał drugiego Lauri Asikainena (134,5 metra; 133,5 metra; 326 pkt.) o 4,8 pkt.. Na trzecim miejscu uplasował się Jarkko Maeaettae, który lądował na 131 metrze i 130,5 metra (315.3 pkt.).

Miejsca na podium zabrakło dla Sebastina Klingi (130,5 metra; 128 metrów; 310.4 pkt.) i Antti Aalto (130 metrów; 118 metrów; 288.5 pkt.). Również Harri Olli nie pokazał dobrych skoków na tych mistrzostwach. Fin, w pierwszej serii skoczył 130 metrów, a w drugiej ledwie 112,5 metra (275.1 pkt.). Ostatecznie zajął szóste miejsce.