Janda triumfuje w zawodach o puchar Rożnowa!

28 czerwca w Czechach rozegrano lokalne zawody o Puchar Burmistrza Rożnowa pod Radhoszczem.

Sobotnie zmagania odbywały się na obiekcie HS 77 niedaleko polskiej granicy. Oprócz reprezentantów gospodarzy, na czeskiej skoczni pojawili się również zawodnicy z Polski i Słowacji. W kategorii „open” zwyciężył Jakub Janda. 36-letni zawodnik, który postanowił nie kończyć jeszcze kariery sportowej uzyskał 77,5 metra oraz 74 metry. Drugie miejsce zajął Tomas Vancura (72 i 69 metrów). Na ostatnim stopniu podium stanął Frantisek Holik (68 i 68 metrów).

W konkursie kobiet pojawiło się tylko 9 reprezentatek Czech. Najlepszą z nich była Michaela Dolezelova (68 metrów i 64,5 metra). Pokonała ona Barborę Blazkovą (62 i 65 metrów) oraz Michaelę Rajnochovą (63 i 60 metrów).

Najlepszym z Polaków okazał się Mateusz Kojzar (61 i 71 metrów) co dało mu 7. miejsce. Na dalszych pozycjach sklasyfikowani zostali: Artur Kukuła (16. miejsce), Krystian Gryczuk (24. miejsce), Marek Matuszyn (26. miejsce), Narek Jesajan (33. miejsce) i Daniel Źlik (36. miejsce).

Warto również wspomnieć iż po groźnie wyglądającym upadku na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle powrócił Paweł Wąsek uzyskując 75 i 74 metrową odległość i zarazem wygrywając w kategorii juniorów. Kolejne dwa stopnie podium należały do młodych Czechów. Drugi był Robert Szymeczek (70,5 i 73 metry), a trzeci Marcel Vyvial (70 i 67,5 metra).

W tej kategorii startowali także: Tomasz Pilch (7. miejsce) oraz Przemysław Kuszel (9. miejsce).

Źródło: skijumping.pl