Jan Ziobro zawiesza swoją karierę. “Jestem na każdym kroku poniżany” [wideo]

Przykre wieści napływają do nas ze świata skoków narciarskich. Jan Ziobro ogłosił na swoim profilu na Facebooku, że zawiesza swoją sportową karierę.

– To nie jest tak, że nie chcę skakać. Kontynuowanie mojej kariery nie ma sensu – tłumaczył Jan Ziobro w filmie opublikowanym na jego profilu na FB. Zdaniem skoczka w środowisku skoków wiele osób “chce zniszczyć go jako zawodnika”. – Podjęto szereg decyzji, które są skandaliczne. To kłody rzucane mi pod nogi od dłuższego czasu – mówił zwycięzca zawodów PŚ w Engelbergu 2013. Jan w dość mocnych słowach tłumaczył swoją decyzję i wrażał swój żal do sztabów szkoleniowych. – Jestem na każdym kroku pomijany i poniżany – komentował Ziobro.

Jan Ziobro nie znalazł się w składzie na zawody Pucharu Kontynentalnego w Titisee-Neustadt. Zdaniem skoczka, to było niesprawiedliwe. – Skakałem ponad 120 metrów. Andrzej Stękała do 110 metrów. On pojechał a ja nie – mówił. Ziobro twierdzi, że spotyka go teraz kara za to, że powiedział kiedyś kilka słów za dużo. – Teraz muszę ochłonąć. Dziękuję kibicom za wsparcie – opowiadał Janek. – Tych sytuacji przez dwa lata było sporo, dlatego nie ma innego wyjścia.

Ziobro już od kilku lat zastanawiał się nad odwieszeniem nart na kołek. Podczas mistrzostw Polski w Zakopanem 2016, opowiadał o takim przypadku przed startem sezonu 2016/2017. Wówczas Jan miał ogłosić w środowisku koniec kariery, z powodu niepowołania na pierwsze zawody Pucharu Świata. – Ktoś zostawił po mnie złe zdanie – mówił. Ta decyzja została jednak powstrzymana przed Roberta Mateję i kilku kolegów. Tamtą rozmowę można zobaczyć poniżej.

Cały film Jana można obejrzeć TUTAJ.

Źródło: facebook.com/Jan-Ziobro-Official

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.