Jan Szturc o szansach Kamila Stocha na start w TCS

sport.wp.pl
sport.wp.pl

Jan Szturc krytycznie wypowiedział się na temat szans występu Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni. Pierwszy trener Adama Małysza twierdzi, że szanse, by Stoch pojawił się na skoczni podczas zawodów w Obersdorfie są niewielkie.

Zdaniem doktora Aleksandra Winiarskiego, który niedawno przeprowadził zabieg stawu skokowego naszego najlepszego skoczka, rana goi się dobrze, a sam pacjent nie skarży się na żadne bóle. Według niego jest szansa na to, by polski zawodnik wystąpił już w turnieju Czterech Skoczni.

Optymizmu tego nie podziela, mentor polskich trenerów, Jan Szturc. – To oczywiste, że każdy tęskni za Kamilem. PŚ bez niego dużo traci. Wątpię jednak, by wziął udział w turnieju. Nie będę zaskoczony, jeśli wróci dopiero na mistrzostwa świata w Falun, w drugiej połowie lutego- Mówi wychowawca wielu polskich skoczków.

To bardzo niepokojąca informacja dla fanów skoków narciarskich. Przypomnijmy, że pod nieobecność lidera polskiej kadry nasz zespół nie radzi sobie najlepiej w trwającym Pucharze Świata. W dotychczasowych pięciu konkursach indywidualnych nasi zawodnicy uzbierali zaledwie osiemdziesiąt cztery punkty i zajmują dopiero dziewiąte miejsce w Pucharze Narodów. Nasz najlepszy obecnie skoczek, Piotr Żyła zajmuje w klasyfikacji generalnej dwudzieste miejsce

Źródło: onet.pl / informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.