Jan Szturc: Kamil jest zawodnikiem z najwyższej półki!

DSC07441W dzisiejsze południe na skoczni w Zakopanem odbywały się treningi polskich skoczków, a głównie tych z kadry C. Nad wszystkim czuwał były trener Adama Małysza Jan Szturc, który po zakończeniu przygotowań na Wielkiej Krokwi odpowiedział na kilka pytań.

 Czy taki dobry wynik Kamila Stocha na Turnieju Czterech Skoczni był dla Pana zaskoczeniem ?

 Myślę, że na pewno. Jest to w pewnym sensie spora niespodzianka, bo start po przerwie od razu w tak ważnej imprezie to na pewno było dla Kamila wielkie wyzwanie. Kamil jest jednak zawodnikiem z tej najwyższej półki i widać, że jemu nie trudne są warunki ani rywalizacja z tymi najlepszymi. Widać, że jest on na tym najwyższym poziomie.

 Zadrżeliśmy trochę po pierwszym skoku. Było widać, że gdzieś tam ta kontuzja jeszcze dokucza. Czy w perspektywie kolejnych konkursów może to być jakiś problem ?

 Oczywiście. Przeszkody zawsze mogą wystąpić, ale nad tym wszystkim czuwają lekarze i fizjoterapeuci jak również kadra szkoleniowców, która ma do tego wszystkiego wgląd. Kamil jest pod stałą opieką, nie tylko tą szkoleniową, lecz przede wszystkim lekarską i gdyby miał jakiekolwiek odczucia tej kontuzji to nie będzie miało to wpływu na dalsze starty.

 Czy możemy liczyć na dobry wynik Kamila Stocha na całym Turnieju Czterech Skoczni ?

 Myślę, że należy na to patrzeć w perspektywie z takim umiarkowanym spokojem, bo jest to jego pierwszy start i od razu w tak dużej imprezie. Zawodnicy często po przerwie spowodowanej kontuzją mają taką świeżość i oddają swoje można powiedzieć bardzo dobre skoki i to widać na przykładzie Kamila. Myślę, że nie tylko ten pierwszy konkurs, ale i kolejne będą w jego wykonaniu bardzo dobre.

 Jak ocenia Pan start naszych pozostałych reprezentantów ?

 Uważam, że jeśli Piotrek Żyła, który skacze bardzo nierówno ustabilizuje swoje skoki to stać go na bardzo dobre wyniki. Co do pozostałych zawodników to w trudnych warunkach nie pokazują się z dobrej strony.

 Czy miniony rok był najlepszym w historii polskich skoków ?

 Na pewno był to najlepszy sezon w wykonaniu naszych skoczków. Dwa złote medale igrzysk olimpijskich Kamila Stocha i kryształowa kula to niewątpliwie są dla mnie najważniejsze wydarzenia w roku jeśli chodzi o osiągnięcia sportowe.

 Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.