Jan Habdas zadebiutuje w lotach. Jest skład Polaków na Planicę

Screen: Eurosport

Niezbyt długo Thomas Thurnbichler zwlekał z ogłoszeniem składu polskich skoczków na ostatnie zmagania w sezonie. Austriak do Planicy zabierze sześciu zawodników. Wśród nich znalazł się miejsce dla Jana Habdasa, który zadebiutuje na mamucie.

Screen: Eurosport

Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Andrzej Stękała i Jan Habdas. Oto polska szóstka na ostatnie zmagania tegorocznej odsłony Pucharu Świata. Chociaż nie można tutaj mówić o dużym zaskoczeniu, to warte podkreślenia jest ostatnie powołane nazwisko.

Habdas zadebiutuje, Stękała wraca

Jan Habdas w niedzielnym konkursie na dużej skoczni w Lahti był najlepszym z Polaków. Zaznaczał, że to była głównie zasługa szczęścia w loteryjnych zawodach, ale życiowy wynik i 11. miejsce to na pewno godne pochwały osiągnięcie. Teraz brązowy medalista mistrzostw świata juniorów zadebiutuje w lotach.

– Nie będę ukrywał, że stojąc na górze w Planicy różne myśli przechodzą przez głowę i na pewno bardzo bałbym się tam skoczyć, ale ostatecznie oddałbym ten skok – mówił w niedzielę w rozmowie dla Eurosportu Habdas. Teraz będzie mógł się sprawdzić.

W składzie reprezentacji Polski zabrakło oczywiście Dawida Kubackiego, który czuwa teraz z rodziną przy żonie. Wiadomo natomiast, że będzie najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem Thurnbichlera w tym sezonie.

 Źródło: PZN

Mateusz Król
Obserwuj