Jakuszyce. Czy budowa ośrodka jest zagrożona?

fot. www.radiowroclaw.pl

fot. www.radiowroclaw.pl

 

Do nie lada skandalu doszło w Jakuszycach. Przyrodnicy zasiadający do tej pory w komisji, która miała zaopiniować Budowę Centrum Sportu, zrezygnowali z udziału w niej. Zadaniem komisji było zapewnienie prawidłowego przebiegu inwestycji i zaplanowanie na przyszłość prawidłowego wykorzystywania obiektów.

Przedstawiciel środowiska przyrodników – Krzysztof Okrasiński, w udzielonym dla Radia Wrocław wywiadzie stwierdził, że praca na dalszym etapie jest niemożliwa, ponieważ utrudnia to brak zainteresowania ze strony ludzi zasiadających na wyższych stanowiskach do poszerzania współpracy, która miałaby rzutować na zapewnienie odpowiedniej ochrony środowiska.

Opinia tejże komisji jest niezwykle ważna, ponieważ stanowi warunek zgody na wybudowanie ośrodka sportów w Jakuszycach, a Maciej Zathey z Instytutu Rozwoju Terytorialnego , zapewnia natomiast, że dołoży wszelkich starań, żeby przyrodnicy powrócili do szeregów komisji. Ostatni rok został jednak zmarnowany pod względem wywiązywania się z obowiązków przyrodniczych – przyznaje Katarzyna Łapińska – przedstawicielka Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu

Sprawa wydaje się być cały czas otwarta, gdyż żadna ze stron nie powiedziała jeszcze definitywnego “nie”, które zamknęło by drogę do dalszych, niezbędnych postępowań administracyjnych.

Do sprawy będziemy wracać.

źródło: www.radiowroclaw.pl

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.