Jakuba Wolnego czeka długa rehabilitacja

jakub wolnyJeden z najzdolniejszych polskich młodych skoczków Jakub Wolny na początku marca przeszedł operację rekonstrukcji przedniego więzadła krzyżowego. Przy okazji usunięty został także uszkodzony fragment łąkotki. Polskiego zawodnika czeka teraz trudna i długa rehabilitacja.

19- letni zawodnik- Jakub Wolny – podczas finałowych zawodów LGP w Klingenthal popełnił błąd przy lądowaniu i nabawił się urazu, którego skutki odczuwa do dnia dzisiejszego. Początkowo kontuzja nie wydawała się być aż tak poważna. W grudniu nasz reprezentant powrócił jednak na skocznię. Po zaledwie dwóch skokach ból w kolanie jednak znów się pojawił. Polak pod koniec stycznia wznowił treningi na skoczni, jednak nie był w stanie skakać na swoim normalnym poziomie i ostatecznie sezon zakończył bez startu w ani jednym konkursie.

– Operacja przebiegła prawidłowo i aktualnie Kuba jest w trakcie rehabilitacji w klinice Św. Łukasza w Bielsku, wszystko goi się dobrze, jest już po dwóch konsultacjach lekarskich. Zawodnik ma zapewnioną stałą opiekę lekarską – mówi Daniel Kwiatkowski, fizjoterapeuta polskiej kadry B.

– Kuba nie miał zerwanego więzadła, a jedynie naderwane i liczyliśmy na to, że obejdzie się bez rekonstrukcji. Niestety zawodnik cały czas czuł dyskomfort, skarżył się na bóle kolana i ostatecznie podjęto decyzję o operacji. Wiadomo, że to dosyć mocna ingerencja, czasem sprawność nie wraca w stu procentach, jednak z reguły sportowcy wracają do pełni sił i znów mogą rywalizować o najwyższe laury – kontynuuje Kwiatkowski.

– Kuba w sezonie zimowym 2015/2016 może powoli wracać na skocznię, ale nie można spodziewać się, że będzie skakał od razu na najwyższym poziomie – przestrzega fizjoterapeuta kadry juniorów.

Źródło: eurosport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.