Jakub Wolny: Teraz startuje z nieco wyższego pułapu

Jakub Wolny w niedzielnych zmaganiach Letniego Grand Prix w Wiśle uplasował się na dwunastej pozycji. Sprawdź, co reprezentant Polski powiedział o swoim występie w Polsce oraz o aktualnej dyspozycji.

Jakub Wolny ocenia pozytywnie swój występ podczas inauguracji Letniego Grand Prix w Wiśle. W pierwszej serii lądował na 124 metrze, a później poprawił swój występ o 1.5 metra. – Ten drugi skok był zdecydowanie lepszy. Pierwszy taki stały, ale też nie jest źle. Zresztą teraz jest na odwrót, bo zawsze zimą ten drugi skok był gorszy, a teraz jest inaczej – skomentował reprezentant Polski w skokach narciarskich.

Jakub Wolny już kolejny rok znalazł się w kadrze A, co pozwala mu na współpracę z trenerem Stefanem Horngacherem. Jak przyznaje, praca staje się coraz bardziej owocna i pozwala rokować na coraz lepsze rezultaty. – Dalej ciężko pracujemy nad pierwszą fazą lotu, zaraz po wyjściu z progu i nad prędkością – opowiedział. – Teraz startuje z nieco wyższego pułapu i w zimie ten pułap jeszcze będzie wyższy – zakończył Wolny.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl

Paulina Ślezińska

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.