Jakub Wolny pojedzie do Oberstdorfu!

Jakub Wolny
fot. Kinga Kluk

Kadra B prowadzona przez trenera Macieja Maciusiaka jest już po pierwszym zgrupowaniu na skoczni z torami lodowymi. Jak twierdzi trener nie było problemu z przestawieniem się zawodników na rozbieg lodowy. W poniedziałek kadra B ponownie wyruszy do Oberstdorfu na kolejne, tym razem pięciodniowe zgrupowanie.

Do Niemiec pojedzie również kontuzjowany Jakub Wolny.
– Kuba właśnie był na konsultacji u doktora Winiarskiego i tam też się widzieliśmy. Doktor powiedział, że wszystko postępuje bardzo dobrze i tak optymistycznie stwierdził, że za trzy tygodnie Kuba wróci na skocznie. Ale tak jak powiedziałem wcześniej, nikt na pewno nie będzie tego przyspieszał, dlatego w najbliższych tygodniach zobaczymy, kiedy Kuba dokładnie powróci do treningów na skoczni.  Kuba pojedzie razem z nami do Oberstdorfu, żeby być razem z grupą. Oczywiście nie będzie jeszcze skakał, ale będzie już miał jakieś lekkie treningi. – mówi trener Maciej Maciusiak.

Kadra B podobnie jak kadra Łukasza Kruczka musiała zmienić swoje plany i zamiast do Oberstdorfu udała się do Hinzenbach. Gdy śnieg, który spowodował zamknięcie skoczni w Oberstdorfie zniknął, skoczkowie mogli już odbyć planowane wcześniej treningi na dużej skoczni w Niemczech. Trener Maciusiak pozytywnie ocenia skoki swoich podopiecznych:
– Znacznie lepiej radził sobie Krzysiek Miętus, u którego widać wyraźny progres w skokach w porównaniu z jego dyspozycją z lata. Natomiast spośród reszty grupy tak najrówniej i najsolidniej podczas zgrupowań w Hinzenbach i Oberstdorfie prezentował się Stefan Hula. Z Krzyśkiem Biegunem jest dokładnie tak jak w poprzednim roku, czyli te jego skoki treningowe wyglądają już coraz lepiej, także mamy nadzieję, że przy odrobinie szczęścia te skoki w zawodach również będą dobre – stwierdza Maciej Maciusiak.

Po niemal ośmiu miesiącach oczekiwania nieuchronnie zbliża się początek sezonu 2014/2015. Do pierwszego konkursu Pucharu Świata w Klingenthal zostały już tylko trzy tygodnie!

źródło: Anna Karczewska / PZN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.