Jakub Wolny po rekordowych lotach w Vikersund: “Najwięcej przyjemności w życiu”

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Chociaż Polacy nie zakończyli sobotnich zawodów w Vikersund  na podium, to niektórzy mieli powody do zadowolenia. Wśród nich jest Jakub Wolny, który dwukrotnie był rekord życiowy. – Dla mnie były dzisiaj super skoki – powiedział Wolny w rozmowie z TVP Sport.

Polacy mieli dzisiaj ogromne szanse na zajęcie trzeciego miejsca w konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich. Niestety, słabsza forma naszego trzykrotnego mistrza olimpijskiego Kamila Stocha, nie pozwoliła na miejsce na podium. – Nie wiem, co się dzieje z Kamilem. To jest mój największy problem aktualnie – powiedział w rozmowie z TVP Sport Stefan Horngacher. Nasza drużyna jest jednak na tyle zżyta ze sobą, że nikt do Kamila nie miał pretensji. – Ja też miałem słabszy konkurs w Lahti. Mogę powiedzieć tyle: wygrywamy razem i przegrywanym razem – skomentował z kolei Jakub Wolny.

Dla Wolnego konkurs w sobotę był wyśmienity. Polak dwukrotnie był swoje rekordy życiowe. W pierwszej serii skoczył 227,5 metra, a w drugie dorzucił jeszcze 200 cm. – Dla mnie były dzisiaj super skoki. Takie, które dały mi najwięcej przyjemności w życiu. Wrażenie nie do opisania. Dostałem po pierwszym skoku wiatr w żagle – powiedział reporterowi TVP Wolny podkreślając, że pierwszy skok był jeszcze spóźniony. Sporo powodów do zadowolenia miał dzisiaj Piotr Żyła, który miał dzisiaj szósty wynik indywidualnie. – Mogło być lepiej, ale mogło też być gorzej – przyznał krótko Żyła.

Źródło: TVP Sport

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Jakub Wolny po rekordowych lotach w Vikersund: “Najwięcej przyjemności w życiu”

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.