Jakub Wolny: „Pierwszy skok dał mi bardzo dużo radości”

Dla Jakuba Wolnego piątkowy konkurs w Planicy okazał się być bardzo szczęśliwy. 23-latek zajął dwunastą pozycję w zawodach, a do tego po raz kolejny w tym sezonie zdołał poprawić swój rekord życiowy, który wynosi aktualnie 235,5 metra. 

Próba, jaką oddał zawodnik klubu LKS Klimczok Bystra podczas pierwszej serii wyniosła aż 235,5 metra i od teraz jest to najdłuższy skok w karierze tego utalentowanego sportowca. Na półmetku konkursu zajmował on piąte miejsce. – Fajne dzisiaj te skoki, ten pierwszy dał mi bardzo dużo radości, natomiast ten drugi okazał się trochę gorszy – skomentował swoje dzisiejsze rezultaty mieszkaniec Bielska-Białej. – Z odbiciem było wszystko w porządku, potem jednak miałem problem z ułożeniem ciała w locie, przez co prędkość i wysokość zmalały – analizował.

W finale mistrz świata juniorów z Val di Fiemme z 2014 roku lądował na 214. metrze, co ostatecznie pozwoliło mu na zajęcie dwunastej lokaty. – Nie jestem rozczarowany, taki jest ten sport, gorsze skoki czasem się zdarzają i jest to normalne – zakończył.

Z Planicy dla Sportsiniwnter.pl,
Mateusz Król

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.