Jakub Wolny ocenił swoje pierwsze loty w Planicy

Dziś Jakub Wolny zadebiutował na skoczni mamuciej w Planicy. W kwalifikacjach skacząc 202 m, awansował do konkursu , zajmując 37. Miejsce. Zobaczcie, co nasz 22-letni skoczek powiedział po pierwszym dniu rywalizacji w Planica 7.

Jakub Wolny skok w pierwszej próbie (202 m) cyklu Planica 7 ocenił jako niezbyt dobry, ale lepszy od swojej pierwszej w życiu próbie na Letalnicy, która wynosiła 193,5 m. Skoczek powiedział, że w jego skokach na skoczni HS-240 jest wiele rzeczy do poprawy i jego próby muszą być bardziej nakręcone. Zawodnik zdradził, że przed lotami w Vikersund, czuł adrenalinę, która wywołała u niego przyjemność. Jakub Wolny zauważył również, że skocznie w Vikersund i w Planicy różnią się od siebie praktycznie wszystkim. – Na Letalnicy skacze mi się dużo przyjemniej niż na obiekcie Vikersundbakken, bo w Norwegii, aby skoczyć daleko trzeba żyłować skoki, a tutaj w Planicy jeśli skoczy się 200 m,t o jest dużo większa przyjemność z tego skoku.

Trzydziesty szósty zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata podsumował swój występ w sezonie olimpijskim. – Dla mnie był to pierwszy sezon gdzie startowałem w całym cyklu Pucharu Świata. Z perspektywy czasu było dużo rzeczy, które bym zrobił inaczej, dzięki czemu zyskałem doświadczenie jak się zachowywać w różnych sytuacjach w następnych sezonach – powiedział 22-letni zawodnik.

Z Planicy dla Sportsinwinter.pl – Franciszek Damboń

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.